Home / Atıksu Tesisatcısı 0507 770 57 57 / Adalar Atıksu Tesisatcısı 0507 770 57 57 / Tıkalı Klozet Nasıl Açılır ? 0532 498 19 00

Tıkalı Klozet Nasıl Açılır ? 0532 498 19 00

Tıkalı Tuvalet Nasıl Açılır ? Tıkalı klozet nasıl açılır ? 0507 770 57 57 – 0532 498 19 00

Klozetler Tuvaletler hatalı kullanma klozet kenarlarına takılan koku aparatlarının düşmesi,bayanların temizlik yaptıkları kovada bez unutması ve klozete veya tuvalete kovadaki suyu bezle birlikte atması çocukların oyun maksadıyla tuveleti tıkayan cisimleri annelerinin haberi olmadan atması En sık karşılaşılan klozet tıkanma nedenlerini sorarsanız lüzumundan fazla kullanılan tuvalet kağıdı, atılmaması gereken ped ya da çocuk bezleri, temizlik kovasından düşen bez, ıslak mendiller, saç birikintileri ya da çocuk ve evcil hayvanların oyuncakları olarak sayabiliriz. Klozetin zamansız tıkanması sonucu tesisatçıya ulaşamayacağımız durumlarda maalesef kendimiz açmak zorunda kalabiliriz. Tıkanmış klozeti açma, şüphesiz evde yapmamız gereken en can sıkıcı işlemlerden biridir.

Tıkanmış Klozet Nasıl Açılır?
Tıkanmış Klozet Açma Teknikleri
Tıkanan klozetleri açarken ilk yapmamız gereken işlem 1 kez sifonu çekmektir. Sifonu asla 2 ve 3. kez çekmeyin. Fazla birikecek su, klozet açma işlemini zorlaştıracak ya da taşmaya sebep olacaktır. Sifonu 1 kez çektikten sonra su hızlıca yükselmiş ve geri gitmiyorsa tıkanıklık yakın bir noktada demektir. Sifonu çektikten sonra su gidiyor ama yavaşça geri dolmaya başlıyorsa tıkanıklık daha uzakta meydana gelmiş demektir.

Sifonu çektikten sonra kollarınızı da kapatacak şekilde lastik bir eldiven giyiniz. Ardından klozetin içine elinizi sokun ve ulaşabildiğiniz noktada cisim ya da başka bir kalıntı olup olmadığını kontrol edin. Varsa elinizle almanız kolay olacaktır. Ardından suyun bitmesini bekleyip klozeti temizleyebilirsiniz.

Tıkanmış klozet temizliği sırasında elinizi kullanmak istemiyorsanız el pompası yardımıyla da tıkanmış klozeti açabilirsiniz. Bu işlem için tuvalet pompası kullanmanız gerekecektir. Tuvalet pompaları alışık olduğumuz düz başlıklı lavabo pompalarından farklı şekilde imal edilmiştir. Tuvalet pompasının işlevini yerine getirmesi için klozetin içinde mutlaka su olmalıdır. Su azalmışsa yavaş yavaş sıcak su ekleyin.

Tıkanıklık ulaşamayacağınız bir noktada ise elbise askısı yöntemi işe yarayacaktır. Metal elbise askısını burgu yerinden çözün ve açın. Asma çengelinin diğer tarafını kullanacaksınız. Telin ucuna gidere girecek kadar bez bağlayın ve tıkanıklığa sebep olan cismi temizlemek için ileri geri, dairesel hareketlerle askıyı dirsek için kullanarak kanalı açın.

Kimyasal açıcılar ile tıkanmış klozet nasıl açılır bakalım ?
Klozet, kalıntılar sonucu tıkandıysa yapı market nalburiye ya da hiper marketlerde bulabileceğiniz kimyasal klozet açıcılar ile tıkanmış klozeti açabilirsiniz. Kimyasal açıcı tuvalet kağıdı, hijyenik ped, çocuk bezi ya da sigara izmaritini eriterek klozetin açılmasını sağlar. Açıcıyı kullanırken mutlaka talimatlara göre hareket edin. 1 gece bekletilmesi gerektiğinden banyo ya da tuvaleti kullanıma kapatın ve solumamaya özen gösterin.

Karbonat ve Sirke ile tıkanmış klozet nasıl açılır?
1 çay bardağı karbonat ya da kabartma tozu, 1 su bardağı sirke ve 1 litre sıcak suyu klozete dökün. klozet dibinde köpürme meydana gelecektir. 2-3 saat beklettikten sonra temizleyebilirsiniz. Sirke ve karbonat karışımı sadece organik yapıdaki cisimlerin erimesini sağlar.

Ben ugraşmam kafam rahat olsun hiç bir yeri kırmadan ugrasmadan tıkanıklık açılsın istiyorsanız bizi arayın kısa sürede tıkanıklığı son sistem robot cihazımızla zahmetsizce açalım telefonlarımız 0532 498 19 00  0507 770 57 57 halit usta

Klozet tıkanıklığına sebep olan oyuncak ya da sert bir cisim ise kimyasal ya da doğal açıcılar işe yaramayacaktır. Eldiven, elbise askısı ya da pompanın işe yaramadığı durumlarda tıkalı pimaş açma işi yapan ustalar çağırmanız gerekmektedir.tıkalı pimaş açma klozet açma,mutfak gider açma 0532 498 19 00 halit usta

Klozet tıkanmalarının önüne geçmek için klozete hijyenik ped ya da çocuk bezi atmamalı, çocukların ve evcil hayvanlarınızın kolay erişimini engellemek için kapağını kapalı tutmalısınız. En sık karşılaşılan tıkanma sebeplerinden biri de temizlik bezleridir. Kirli temizlik suyunu dökerken kova içinde bez kalıp kalmadığını kontrol ederseniz tıkanmanın önüne geçmiş olursunuz.

Tüm Bunları yaptığınız halde hala açılmadıysa ücret mukabilinde pimaş açma işi yapan firmalardan yardım alabilirsiniz.
Biz pimaş açma işi yapan firmayız arayın bizi sorununuzu kısa sürede çözelim 0532 498 19 00 Halit Usta
kırmadan tıkalı tuvalet pimaş boru açma,kırmadan robotla tıkalı mutfak lavabosu açma,kırmadan klozet pimaş boru açma telefonları 0532 498 19 00 0507 770 57 57

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Mutfak gideri açma Maltepe

Mutfak gideri açma Maltepe

Mutfak gideri açma Maltepe Kırmadan robotla tıkanmış mutfak gideri uygun fiyat garantisi ile kısa sürede …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın