Tıkalı Lavabo 0507 770 5757

Tıkalı Lavabo 0507 770 5757

 

Lavabo neden tıkanır?

Lavabo tıkanması genellikle mutfak lavabosundaki tıkanıklıktan meydana gelmektedir. Nadir olarak banyo lavabosu el yüz yıkama lavabosundada tıkanmalar meydana gelebilmektedir. Mutfak lavabosu tıkanıklığında en çok karşılaştığımız tıkanıklık türü yağ tortuları tıkanılığıdır. Ev hanımları mutfaklarında bulanan bulaşık makinelerindeki bulaşıkların içindeki yemek yağları artıkları bulaşık makinesi gider borusundan bulaşık makinesi ile ortak kullanılan mutfak lavabosunun tıkanmasına neden olur. Gündüz kullanılan mutfak lavbosu gece boyunca su göndirilmediği için su borudan süzülür yemek yağlarıda borunun iç çevresine yapışır ve kurur ve çok pis kokakn beyaz katman halini alır. Daha sonraları siz ne kadar su versenizde yağ katmanı gece boyunca kurudu ve boruya yapıştı ancak lavabo borusunun içinin sıyırarak temizlenmesi gerekir bunun dışındaki tüm açma denemeleri boşunadır.

Tıkanmış lavabo açma yöntemleri nelerdir

Peki usta nasıl bu lavabo borusunun içini sıyırarak temizleyip açacağız.

Bunu ancak elinde son teknoloji ürünü robot makineler olan servisler,firmalar,ustalar halledebilirler.

Ustayı çagırdıktan sonra ustanın ilk yapacağı iş tıkalı olan lavaboyu kontrol etmek ve sizden lavabo tıkanıklığı nasıl oluştu nerden su geri tepiyor siz lavaboyu kullanmadığınız halde su geri tepiyormu. Bunları sorar eğer suyun geri teptiği yer mutfak lavabosunun altındaki lavaboya bağlı olan gırtlak hortumunun girdiği pimaş boru giderinin olduğu yer ise usta burdaki gider deliğinden bir ucu robot makineye takılı olan çelik yayı gönderir ve makineyi çalıştırı makine çalıştı anda tel yay dönmeye ve pimaş boru giderinin içinde adeta yılan gibi dönerek kıvrılarak gider dirseklerde takılma yapmaz çünki çelik yay esnekdir borudaki tüm kıvrımları rahatlıkla aşar içşerdi yağları sıyırır borunun içine bırakır sıcak kaynar sıuyu gönderdiğiniz anda ana gider boruna gönderilir ve burdanda logara ve nihayet iskinin kanalizasyonuna gider. Tıkanma yağdan değil ise içerde olan bez pecete ıslak mendil bez parcaları ve buna benzer maddeler yayın ucunda bulanan aparatlar vasıtasıyla geri çekilir ve temizleme işlemi sona erer.

Tıkalı lavabo videosunu izleyin

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Mutfak Gideri Açma Ustası Sancaktepe

Mutfak Gideri Açma Ustası Sancaktepe

Evinizde İşyerinizde Mutfak Gideri TıkanıklığıSancaktepe Kırmadan Dökmeden Hiç Bir Yere Zarar Vermeden Son Teknolojik Robot …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın